دانلود<تحقیق خود وعزت نفس>

تحقیق خود وعزت نفس,مبانی نظری خود وعزت نفس,پیشینه تحقیق خود وعزت نفس,جزوه خود وعزت نفس,ادبیات نظری خود وعزت نفس,پایان نامه خود وعزت نفس تحقیق خود وعزت نفس با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق خود وعزت نفس. هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع خود وعزت نفس،
در قالب doc و در 36 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:الف) مفاهيم نظري تحقيق :
عزت نفس يا خود ارزيابي ، اثرات برجسته اي در جريان فكري ، تمايلات ، ارزشها و هدفهاي شخص دارد و كليد فهم رفتار اوست . به منظور شناخت كيفيات رواني انسان و پي بردن به روحيات او بايد به طبيعت و ميزان عزت نفس و معيارهاي قضاوت وي درباره «خويشتن» آگاهي يافت . يكي از الگوهاي ساختاري عزت نفس «مفهوم خود» است كه به توضيح آن مي پردازيم .

مفهوم خود
انسان در فرايند جامعه پذيري مي آموزد كه « خود» را به عنوان موجودي مستقل و جدا از ديگران باز شناسد . خود داراي هويت مشخصي است كه ديگران در برابر او واكنش نشان مي دهند. نوزاد انسان در بدو تولد مفهومي از خود ندارد و آگاهي از هستي خويش را در فرايند اجتماعي شدن مي يابد .
خود شامل تمام افكار، ادراكات و ارزشهايي است كه من« آنچه هستم» و « آنچه مي توانم انجام دهم» را شامل مي شود. اين خود ادراك شده به نوبه خود هم بر ادراك فرد از جهان و هم بر رفتار او تأثير مي گذارد .
و . . .

فهرست مطالب:الف) مفاهيم نظري تحقيق
مفهوم خود
ابعاد عزت نفس
نقش خانواده در شكل گيري عزت نفس
عوامل مؤثر در رشد عزت نفس
زمينه هاي عزت نفس
عزت نفس و عملكرد سودمند
ب) ديدگاههاي نظري در مورد عزت نفس
عزت نفس در متون اسلامي
عزت نفس از ديدگاه روان شناسان
ج ـ تحقيقات انجام شده
1ـ تحقيقات انجام شده در خارج
2ـ تحقيقات انجام شده در ايرانرفرنس درون متنی داردمنابع