دانلود<تحقیق بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها>

تحقیق بازار بورس , دلايل عمده تامين مالي شركت ها,مبانی نظری بازار بورس , دلايل عمده تامين مالي شركت ها,پیشینه تحقیق بازار بورس , دلايل عمده تامين مالي شركت ها,ادبیات نظری بازار بورس , دلايل عمده تامين مالي شركت ها,پایان نامه بازار بورس , دلايل عم,,, تحقیق بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها. هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها،
در قالب doc و در 43 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:منابع مالی عنصر حیاتی و مهمی است که هم در تأسیس و ایجاد فعالیتهای اقتصادی و هم در بهره برداری از آن ها نقش کلیدی دارد. اگر منابع مالی در اختیار نباشد هیچگونه فعالیت اقتصادی را نمی توان پایه گذاری کرد. وظیفه هر مدیر مالی، بهینه سازی حقوق صاحبان سهام به منظور حداکثر رساندن بازده سهام سهامداران است. مدیر مالی در این زمینه تصمیماتی اتخاذ می کند که شامل تصمیمات مربوط به کاربرد و تشخیص ساختار مالی و سرمایه و همچنین تعیین و انتخاب بهترین شیوه تأمین مالی برای تحصیل بیشترین بازده سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار می باشد. بنابراین مدیران مالی شرکت ها می توانند از طریق انتخاب بهترین شیوه تأمین مالی بر بازده سهام سهامداران اثر بگذارند.
نكته مهم اين است كه تصميم گيري بهينه در خصوص ساختار مالي كدام است و شركت ها بايد از چه تركيبي در تامين مالي خود استفاده كنند. اگر شركت تمام منابع مورد نياز را از محل سرمايه فراهم كند، از مزاياي اهرم مالي بي بهره خواهد بود و اگر از بدهي در سطح بالايي استفاده كند، ريسك ورشكستگي خود را افزايش خواهد داد. در صورت استفاده از ساختارسرمايه بهينه ، هزينه سرمايه شركت حداقل و بازدهي حداكثر خواهد شد. براي پرداختن به اين مساله سوالات اساسي مطرح خواهد شد كه عبارتند از:
1. شركت در چه فعاليت هايي بايد سرمايه گذاري كند؟
2. مزايا، معايب، روش و آثار استفاده از بدهي و سرمايه در وضعيت رقابتي و ارزش شركت چيست؟
3. يك شركت در ساختار سرمايه تا چه اندازه از بدهي و تا چه اندازه از حقوق صاحبان سهام استفاده كند؟
منابع مالي مورد نياز را مي توان به طرق مختلف شناسايي و براي بنگاه هاي اقتصادي استفاده كرد. سوال اساسي اين است كه كداميك از منابع در مقاطع مختلف بايد انتخاب شوند و شركت ها چگونه اقدام به تامين منابع مالي نمايند تا بر سود شركت و بازده سهامداران حداكثر تاثير مثبت را بگذارند (خشنود، 1384، 5-4 ).
در اين فصل، شيوه هاي تامين مالي از طريق بدهي هاي عملياتي و مالي و همچنين معايب و محاسن برخي شيوه هاي ياد شده بيان مي گردد؛ سپس انواع بازده به اختصار تشريح مي شود. در ادامه نيز نظريات و تئوري هاي مربوط به تامين مالي و همچنين پيشينه تحقيق مطرح مي شود.

بازار بورس
بازار بورس اوراق بهادار نقش مهمی را در جذب سرمایه های اندک مردم و تأمین مالی شرکتها فراهم می آورد. از آنجا که این بازار در تخصیص منابع و سرمایه های ملی نقش سازنده ای دارد، بنابراین مطلوبیت آن در جهت توسعه اقتصادی جامعه خواهد بود. افراد سعی می کنند تا با کسب اطلاعات در شرکت های پذیرفته شده در بورس نسبت به خرید و یا فروش سهام اقدام کنند. بازارهای مالی و سرمایه ای نقدینگی بخش خصوصی را در قالب پس اندازهای کم و هدایت آن به درون بخش های تولیدی جذب مي کند و همچنین قادر است بر رشد تولید ناخالص ملی و مهار تورم تأثیرگذار باشد. رسالت بازار سرمایه به عنوان بخشی از بازار مالی در انتقال وجوه از عرضه کنندگان به متقاضیان می باشد. این بازار نقش واسطه ای را به عهده دارد که طرف عرضه وجوه، فرایندی به نام سرمایه گذاری را تکمیل می کند و در طرف تقاضای آن فرایندی به نام تأمین مالی را به راه می اندازد (باقری، 1388، 3).
در حال حاضر، بورس اوراق بهادار به عنوان تنها بازار سرمایه در ایران، نقش اساسی و مهمی در تأمین وجوه مورد نیاز شرکت ها و جذب سرمایه برای شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایفا می کند. از این رو جهت افزایش آگاهی و دانش سرمایه گذاران و علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار سرمایه، بررسی و تحقیقاتی پیرامون فعالیت های بورس اوراق بهادار و شرکت های پذیرفته شده در آن ضرورتی انکار ناپذیر می باشد
و . . . .


فهرست مطالب:1-2 مقدمه
2-2 بازار بورس
3-2 دلايل عمده تامين مالي شركت ها
4-2 روش هاي تامين مالي
1-4-2 تامين مالي كوتاه مدت
2-4-2 تامين مالي بلند مدت
5-2 تأمین مالی ناشی از بدهی های عملیاتی
1-5-2 بدهی های عملیاتی قراردادی
1-1-5-2 اعتبارات تجاری (حساب پرداختنی تجاری)
1-1-1-5-2 هزینه اعتبارات تجاری
2-1-1-5-2 هزینه عدم استفاده از تخفیف
3-1-1-5-2 تأخیر در پرداخت
4-1-1-5-2 اعتبار تجاری به عنوان ابزاری برای تأمین مالی
2-1-5-2 اسناد پرداختني
3-1-5-2 ساير حساب ها و اسناد پرداختني
4-1-5-2 پیش دریافت از مشتریان
2-5-2 بدهی های عملیاتی برآوردی (ذخایر)
1-2-5-2 ذخیره هزینه های معوق
2-2-5-2 ذخیره مالیات
3-2-5-2 ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان
6-2 تامين مالي ناشي از بدهي هاي مالي
1-6-2 بدهي هاي مالي كوتاه مدت
1-1-6-2 اوراق تجاری (اوراق قراضه کوتاه مدت)
1-1-1-6-2 اوراق تجاری به عنوان یکی از ابزارهای تأمین مالی
2-1-6-2 وام های بانکی کوتاه مدت
3-1-6-2 وثیقه قرار دادن حساب های دریافتی
4-1-6-2 وثیقه قرار دادن موجودی کالا
2-6-2 بدهي هاي مالي ميان مدت و بلندمدت
1-2-6-2 وام هاي بانكي بلندمدت
2-2-6-2 وام هاي شركت هاي بيمه و ساير موسسات اعتباري
3-2-6-2 تامين مالي تجهيزات
4-2-6-2 بدهيهاي رهني
5-2-6-2 اوراق قرضه
1-5-2-6-2 انواع اوراق قرضه
6-2-6-2 مزايا و معايب تامين مالي از طريق بدهيهاي بلندمدت
7-2 تشريح بازده و انواع آن
1-7-2 بازده سهام
2-7-2 بازده مورد انتظار يك سهم
3-7-2 بازده ارزش ويژه يا حقوق صاحبان سهام
4-7-2 بازده دارايي
5-7-2 بازده سرمايه گذاري
8-2 نظرات و تئوري هاي تامين مالي
1-8-2 نظريه سنتي
2-8-2 نظريه مودیگلیانی و میلر
3-8-2 ماليات و نظريه مودیگلیانی و میلر
4-8-2 هزينه هاي ورشكستگي و نظريه مودیگلیانی و میلر
5-8-2 هزينه هاي نمايندگي
6-8-2 تئوري موازنه ايستا يا پايدار
7-8-2 نظريه عدم تقارن اطلاعات
8-8-2 تئوري سلسله مراتب گزينه هاي تامين مالي ( تئوري ترجيحي)
9-2 مروري مختصر بر مطالعات و تحقيقات
1-9-2 مروري مختصر بر مطالعات خارجي
2-9-2 مروري مختصر بر مطالعات داخلي
رفرنس درون متنی داردمنابع دارد