دانلود<تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود>

تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود,مبانی نظری عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود,پیشینه تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود,پایان نامه عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود,پریزوال عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود,جزوه عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود. هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

توضیحات:دانلود تحقیق با موضوع عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود،
در قالب doc و در 77 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:در این مطالعه، به بررسی ارتباط بین مدیریت سود و محافظه کاری سود با عدم تقارن اطلاعات، با در نظر گرفتن شرایط عدم اطمینان، می پردازیم. شرایط عدم اطمینان محیطی با ایجاد محدودیت‌های قابل ملاحظه، استراتژی و تصمیم‌گیری را در شرکت تحت تاثیر قرار می‌دهد. از انجاییکه شرکت‌ها تحت تاثیر محیط داخلی و خارجی خود هستند، مدیران شرکتها نیز در شرایط عدم اطمینان محیطی مجبور به اتخاذ تصمیمات استراتژیک هستند که در چنین محیطی به ارزش بازار و عملکرد شرکتها تاثیر منفی نداشته باشد( قوش و اولسن، 2009).
شرایط عدم اطمینان سرمایه‌گذاران بر روی توزیع جریان نقدی آینده شرکت تاثیرگذار است که می‌تواند باعث بوجود آمدن عدم تقارن اطلاعاتی بین سرمایه گذاران آگاه و سرمایه گذاران ناآگاه شود(باتاچاریا و همکاران ،2012).
از طرفی انتظار می‌رود که گزارشگری مالی در شرکت‌هایی که در شرایط عدم اطمینان فعالیت می‌کنند، مشکل باشد. و هر چه این شرایط پیچیده تر باشد بر ارزش شرکت‌ها در بازار تاثیرگذارتر خواهد بود. در چنین شرایط نامتقارنی، ما می‌توانیم استدلال کنیم که احتمال رویداد مدیریت سود و گزارشگری محافظه کارانه افزایش یابد (لافوند و همکاران ، 2005 ). شرایط عدم اطمینان با نوسانات فروش، که بر تصمیم گیری‌های مدیریتی تاثیر می‌گذارد، ارزیابی شده است( چایلد ، 1972، کرت و مارچ ، 1963، ویلیامسون ، 1975).
فرض بر این است که کاهش نوسانات سود گزارش شده، به نفع مدیران است( قوش و اولسن، 2009)، اما در یک محیط بی ثبات، انتظار می‌رود که ارزیابی مدیریت سود، به دلیل عدم ثبات درآمار و ارقام‌های حسابداری مشکلتر باشد. بنابراین، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تاثیر مدیریت سود و گزارشگری محافظه کارانه بر عدم تقارن اطلاعاتی نسبت به یک محیط پایدار، کمتر است(گل و همکاران ، 2003).
همچنین تاثیر مکانیزمهای حاکمیت شرکتی مانند سهامداران نهادی و درصد سهام شناور ازاد و ریسک ورشکستگی را بر عدم تقارن اطلاعاتی در چنین محیطی مورد بررسی قرار داده‌ایم. فصل حاضر به مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختصاص دارد. محقق، موضوعات این فصل را در قالب گفتارهای زیر تدوین نموده است.
و . . .


فهرست مطالب:2-1- مقدمه
2-2 -گفتار نخست: به مبانی و مفاهیم نظری مرتبط با عدم اطمینان
2-2-1 -شرايط عدم اطمينان در تصميم گيري
2-2-2-عوامل عدم اطمينان
2-2-2-1نبود اطلاعات
2-2-2-2- انباشتگي اطلاعات( پيچيدگي)
2-2-2-3- شواهد متضاد
2-2-2-4- ابهام
2-2-2-5- اندازه گيري
2-2-3 -آثار شرایط عدم اطمینان بر گزارشگری شرکت
2-2-4 -آثار عدم اطمینان محیطی بر ارزش شرکت
2-3- گفتار دوم: مبانی نظری عدم تقارن اطلاعاتی
2-3-1-مفهوم عدم تقارن اطلاعاتی:
2-3-2 نقش عدم تقارن اطلاعاتی در بازار سرمایه:
2-3-3-عدم تقارن اطلاعات و كارايي بازار:
2-3-4- عدم تقارن اطلاعات و فرضيه پيام دهي
2-3-5- پیامدهای عدم تقارن اطلاعاتي در بازار سرمایه
2-3- گفتار سوم: مبانی نظری اقلام تعهدی سود حسابداری
2-3-1- حسابداری تعهدی
2-3-2-اقلام تعهدی
2-3-3- اهمیت اقلام تعهدی
2-3-4- کیفیت اقلام تعهدی
2-3-6-اقلام تعهدی غیر اختیاری و اختیاری
2-3-7-مفهوم مدیریت سود
2-3-8- اندازه گیری مدیریت سود
2-3-8-1-مدلهای اندازه گیری مدیریت سود
2-5 -گفتار چهارم: محافظه کاری سود
2-5-1-مفهوم محافظه کاری
2-5-2-اهمیت محافظه کاری:
2-5-3-جايگاه محافظه كاري در استانداردهاي حسابداري:
2-5-4-معيارهاي ارزيابی محافظه کاري
2-5-5 -محافظه کاری و عدم تقارن اطلاعاتی
2-6 -گفتار پنجم :پیشینه تحقیق
2-6-1 -تحقیق‌های برون کشور
2-6-2 -تحقیق‌های درون کشور
رفرنس درون متنی داردمنابع دارد